• RSS
  • Wersja tekstowa
20.03.2019 Artykuł archiwalny

Przestrzeganie prawa pracy w małych zakładach oraz Zakładach Usług Leśnych – Dyplom PIP /edycja 2019/

Celem programu jest wsparcie pracodawców w osiągnięciu trwałej poprawy warunków pracy i  doprowadzenie zakładu pracy do stanu zgodnego z przepisami prawa pracy.  Podstawą udziału w programie jest udział w szkoleniu na którym uczestnicy  otrzymają pakiet materiałów edukacyjno - szkoleniowych, m.in. tzw. Listę kontrolną z komentarzem, na podstawie której będą mogli przeprowadzić samokontrolę swojej firmy. Opierając się na materiałach przygotowanych przez Inspekcję Pracy pracodawcy samodzielnie będą mogli zweryfikować oraz dostosować warunki pracy i poziom bezpieczeństwa do stanu zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa pracy.

W tym czasie inspektorzy pracy służyć będą pracodawcom nieodpłatnym doradztwem. Jesienią pojawią się w firmach by przeprowadzić audyt. Warunkiem otrzymania dyplomu jest udział w szkoleniu i pozytywnie zaliczony audyt.

Nie czekaj- zgłoś się sam- Zdobądź dyplom PIP

karta zgloszenia Dyplom PIP 2019.pdf
 

Harmonogram szkolen - dyplom PIP.pdf
 

Podsumowanie programu ma miejsce podczas uroczystej gali z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, organizacji zrzeszających pracodawców i związki zawodowe, na której przedsiębiorcy odbiorą prestiżowe Dyplomy Państwowej Inspekcji Pracy.

Więcej informacji na temat programu „Przestrzeganie prawa pracy  w małych zakładach – Dyplom PIP” znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

http://web.pip.gov.pl/html/pl/prewencja/zdobadz_dyplom_pip/aplikacja/

http://web.pip.gov.pl/html/pl/prewencja/zdobadz_dyplom_pip/html/03010010.htm

a także w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu pod numerem telefonu:

77 47 00 916 oraz 77 47 00 930.


GIP Przejdź do GIP