• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

30.11.2020

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO POD HASŁEM: „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka” EDYCJA 2020

Wojewódzka  Komisja d/s Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie  
przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu
ogłasza wyniki
KONKURSU PLASTYCZNEGO POD HASŁEM:
„Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka”.

 

Dnia 25 listopada 2020 r. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej do spraw oceny prac plastycznych nadesłanych przez szkoły podstawowe województwa opolskiego w ramach Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka” EDYCJA 2020.

W Konkursie Plastycznym wzięło udział 368 uczniów z 34 szkół województwa opolskiego. Uczestniczące w konkursie dzieci przydzielone zostały do dwóch grup wiekowych:

  • I kategoria wiekowa (szkoły podstawowe: klasy 0-III) -  270 prac

  • II kategoria wiekowa (szkoły podstawowe: klasy IV-VI) – 98 prac

Nadesłane prace plastyczne dzieci były kolorowe i różnorodne. Uczniowie w sposób wyraźny zaakcentowali poważne niebezpieczeństwa związane m.in. z: obsługą maszyn rolniczych, hodowlą zwierząt, przewożeniem ludzi środkami transportu rolniczego, czy też dziecięcymi zabawami w miejscach niedozwolonych, np. przy pracach żniwnych.

Po przeprowadzeniu analizy nadesłanych prac, Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu (miejsca od I do III) oraz przyznała wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

GRUPA I - klasy od 0 do III szkoły podstawowej

I miejsce - KACPER SCZEŚNIAK - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Krośnicy

I grupa I miejsce - KACPER SCZEŚNIAK Zespół Szkolno - Przedszkolny w Krośnicy

II miejsce - ZUZANNA DATA - Publiczna  Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach

I-grupa-II-miejsce-ZUZANNA-DATA-Publiczna-Szkoła-Podstawowa-nr-2-w-Głuchołazach

III miejsce - HANNA KRYNICKA - Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Lewinie Brzeskim
I-grupa-III-miejsce-HANNA-KRYNICKA-Publiczna-Szkoła-Podstawowa-im.-M.-Kopernika-w-Lewinie-Brzeskim

Wyróżnienia:

1. IGOR STAWIARSKI - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Korczaka w  Strzelcach Opolskich 

I-grupa-wyróżnienie-IGOR-STAWIARSKI-Publiczna-Szkoła-Podstawowa-nr-4-im.-J

2. AMELIA KADŁUBOWSKA - Publiczny Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Brygady Partyzanckiej „Grunwald” w Olszance  

I-grupa-wyróżnienie-AMELIA-KADŁUBOWSKA-Publiczny-Zespół-Szkolno---Przedszkolny-im.-B

GRUPA II - klas od IV do VI szkoły podstawowej

I miejsce – ANGELIKA NOWAK - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Korczaka w Strzelcach Opolskich 

II grupa I miejsce - ANGELIKA NOWAK Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. J. Korczaka w Strzelcach Opolskich

II miejsce – AURELIA PRZYKLENK - Zespół Szkolno – Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Iwaszkiewicza w Białej

II-grupa-II-miejsce---AURELIA-PRZYKLENK-Zespół-Szkolno---Przedszkolny-Publiczna-Szkoła-Podstawowa-im

III miejsce – ANGELIKA STASZAK - Szkoła Podstawowa w Zielinie

II-grupa-III-miejsce---ANGELIKA-STASZAK-Szkoła-Podstawowa-w-Zielinie

Wyróżnienia: 

1. JULITA KOŁBUC - Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Kamiennej

II-grupa-wyróżnienie-JULITA-KOŁBUC-Szkoła-Podstawowa-im.-Wojska-Polskiego-w-Kamiennej

2. NATALIA JAROSZ - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 w Opolu

II-grupa-wyróżnienie-NATALIA-JAROSZ-Publiczna-Szkoła-Podstawowa-nr-14-w-Opolu
 

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju, mając na względzie zdrowie i bezpieczeństwo uczestników oraz organizatorów konkursu, uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu zostało odwołane.

Wszystkim uczestnikom, dyrektorom szkół, nauczycielom oraz rodzicom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursowych.



GIP Przejdź do GIP