• RSS
  • Wersja tekstowa
17.03.2016

OIP na Targach Pracy

Po raz pierwszy Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu gościł na Akademickich Targach Pracy zorganizowanych na Politechnice Opolskiej. Nasze stoisko odwiedziło ponad stu młodych ludzi, którzy u progu kariery zawodowej mieli okazję zaczerpnąć wiedzy na temat praw i obowiązków pracowniczych.

Dla studentów i absolwentów była to okazja by zaopatrzyć się w interesujące wydawnictwa z zakresu prawa pracy ale i bhp. Największą popularnością cieszyły się informatory „Prawo Pracy”, czyli kompendium wiedzy w którym zawarte są informacji szczególnie przydatne młodym osobom stojącym u progu drogi zawodowej. Studenci kierunków technicznych zainteresowani byli również kwestiami BHP. Na stoisku przygotowanym przez OIP w Opolu bezpłatnych porad prawnych udzielała st. specjalista Joanna Kupczak. Młodzi ludzie pytali o m.in. o rodzaje umów i oczywiście kwestie płacowe. Inżynierowie, którzy już pracują dopytywali o kwestie technicznego bezpieczeństwa pracy, obowiązki pracodawcy w zakresie wyposażenia pracowników w środki ochrony indywidualnej oraz zbiorowej.

W gronie odwiedzających Targi pojawiła się również znacząca grupa studentek, które do Opola przyjechały z państw byłego bloku wschodniego, Ukrainy, Białorusi czy Rosji. Z myślą o nich na stoisku nie zabrakło wydawnictw dotyczących legalności zatrudnienia obcokrajowców na terenie Polski, wydawnictw, co warto podkreślić, przygotowanych w ich ojczystych językach.

Pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu w najbliższym czasie pojawią się także na:

Giełdzie Pracy na Uniwersytecie Opolskim - 20 kwietnia.

oraz Targach Edukacji i Pracy, organizowanych przez OHP:

- 5 kwietnia w Brzegu

- 8 kwietnia w Prudniku

- 21 kwietnia w Nysie

 

 GIP Przejdź do GIP