Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 1 września 2023
0:58 minut

Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu przeprowadził w lipcu i sierpniu br. cykl prelekcji dotyczących bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie wakacji. 

Podczas spotkań przekazywano informacje o potencjalnych zagrożeniach jakie mogą spotkać dzieci i młodzież w gospodarstwach rolnych, sposobach ich uniknięcia, a także przedstawiano wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej16 lat. Urozmaiceniem szkoleń były gry i zabawy z wykorzystaniem gadżetów i publikacji, a także filmów Państwowej Inspekcji Pracy. Pogadanki uwrażliwiają dzieci na nieprawidłowości związane z pracami w gospodarstwie, które mogą być niezauważone przez dorosłych. 

W takcie spotkań poruszano także zagadnienia  dotyczącej legalnej pracy w ramach kampanii „Legitna praca”. Prelekcje te były skierowane do młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Głównym celem podjętych działań było upowszechnianie wiedzy o przepisach prawa pracy dot. zatrudniania oraz kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy.

W spotkaniach uczestniczyli również przedstawiciele z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Opolu.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu