Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 29 września 2023
1:16 minut
Anna Kołodziej p.o. Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu

28 września 2023 r. Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Opolu przeprowadzili DEBATĘ OKSFORDZKĄ "Legalnie zatrudniam, legalnie pracuję. Działalność gospodarcza, czy praca na etacie". Opolska młodzież szkolna debatowała na temat form zatrudnienia, przekonując publiczność oraz jury, która opcja zatrudnienia jest korzystniejsza - własna działalność gospodarcza czy praca na etacie.

Debata oksfordzka składała się z czterech część:

  1. Rozpoczęcie debaty przez Marszałka Debaty, powitanie zebranych i przypomnienie najważniejszych reguł.

  2. Przemówienia – naprzemienne wystąpienia członków wyznaczonych drużyn.

  3. Głosowanie publiczności.

  4. Ocena jurorów i przekazanie wyniku debaty.

W debacie zmierzyły się ze sobą dwie drużyny:

  • przedstawiciele propozycji - uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu,

  • przedstawiciele opozycji - uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich.

Zgodnie z regulaminem debaty wszyscy mówcy mieli do dyspozycji 4 minuty na wygłoszenie swojego przemówienia. Każda drużyna mogła trzy razy użyć formuły „ad vocem” - krótkiego kontr-wystąpienia, którego celem było zdynamizowanie przebiegu debaty oraz dostarczenie obu drużynom narzędzia do taktycznego jej rozgrywania.  

Zwycięzcami DEBTY OKSFORDZKIEJ zostali przedstawiciele OPOZYCJI - uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelcach Opolskich.

Relacja dostępna również na:

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu