Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 22 maja 2024
1:11 minut

22 maja 2024 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego w Opolu odbyła się XI edycja Regionalnego Konkursu wiedzy i umiejętności z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy w ujęciu praktycznym. Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu był współorganizatorem wydarzenia, a także fundatorem nagród za ścisłe podium.

Celem konkursu jest promowanie i utrwalanie dobrych praktyk związanych z pracą w zawodzie, by przebiegała ona bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Składał się on z części teoretycznej w formie testu wiedzy i części praktycznej, w której członkowie komisji oceniali poprawność przygotowania maszyn i urządzeń do powierzonych zadań.

Do konkursu przystąpiło 30 uczestników. Byli to uczniowie opolskich zespołów szkół ponadpodstawowych, odbywający zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego w Opolu w branżach: budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i mechaniki samochodowej.

Komisja przyznała trzy nagrody główne i 3 wyróżnienia.
Wręczenia nagród dokonali: Pan Dariusz Kulita - Z-ca Dyrektora CeKaZet w Opolu i Pan Artur Margazyn – Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy ds. Nadzoru w Opolu.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Jakub Dziemba z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu,
II miejsce - Michał Skomra z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu,
III miejsce - Michał Cichosz z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu.
wyróżnienia: Dawid Matuszewski, Bartosz Paleta, Julian Doleżych.

 

 

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu