Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 4 grudnia 2023
1:29 minut

Dnia 01.12.2023 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie w ramach działającej Wojewódzkiej Komisji ds. BHP w Rolnictwie. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów ze szkół podstawowych (klasy VII – VIII) oraz szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie realizacji zadań profilaktyki wypadkowej.

Uczestników konkursu obowiązywał zakres programowy:

  • wiedza dotycząca zasad i przepisów bhp w zakresie wynikającym ze szkolnego programu nauczania bhp w przedmiotach zawodowych,
  • bezpieczeństwo pracy w rolnictwie,
  • wiedza z zakresu bezpieczeństwa pożarowego i ruchu drogowego,
  • zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym, wydawnictwa KRUS (świadczenia rentowe i emerytalne, zasiłki chorobowe).

Konkurs został przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru. W celu wyłonienia laureatów, komisja konkursowa musiała przeprowadzić dogrywkę w formie ustnej, ponieważ aż 4 uczestników otrzymało taką samą ilość punktów w przeprowadzonym teście.

Laureatami konkursu zostali:

I Miejsce: Piotr Cebula - Zespół Szkół Mechanicznych  w Opolu (Publiczne Technikum nr 4),

II Miejsce: Kamila Gorąca - Publiczna Szkoła Podstawowa w Rudnikach,

III Miejsce: Patryk Wolny - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie.

Dodatkowo Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienie Danielowi Guzy z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zawadzkiem.

Wyróżniona czwórka otrzymała gratulacje i odebrała atrakcyjne nagrody bezpośrednio z rąk Pani Anny Kołodziej p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu oraz pozostałych członków Komisji Konkursowej, którzy również przygotowali cenne nagrody.

 

Dziękujemy dyrektorom szkół i nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą rywalizację.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu