Jesteś na stronie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

Przejdź na stronę Państwowej Inspekcji PracyJak zgłosić wypadek

Dodano: 21 maja 2024
0:57 minut

20 maja br. funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu odchodzili XXXIII rocznicę powstania Straży Granicznej. Tegoroczna uroczystość odbyła się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Rozpoczęła się od mszy w intencji funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz ich rodzin, odprawionej w zamkowej Kaplicy św. Tomasza. Nabożeństwu przewodniczył Kapelan Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ks. por. SG Artur Suska. 

Na zaproszenie Komendanta Śląskiego Oddziału SG gen. bryg. Andrzeja Jakubaszka, w obchodach uczestniczyła reprezentująca naszą instytucję Pani Anna Kołodziej - Okręgowy Inspektor Pracy.

Podczas uroczystości złożyło ślubowanie 29 nowo przyjętych funkcjonariuszy. 
Jak co roku, święto było okazją do złożenia podziękowań funkcjonariuszom oraz pracownikom za ich wzorową pracę i służbę. Wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe w Straży Granicznej.
Uroczystości zakończyła prezentacja musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej SG, występ Orkiestry Reprezentacyjnej SG z Nowego Sącza oraz defilada pododdziałów.

Zobacz magazyn Inspektor Pracy

Zobacz również

Szukaj

Logo PIP

Menu