• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

 • UWAGA! Porady prawne

  porady

  Porady prawne osobiście w siedzibie OIP - wyłącznie po wcześniejszym umówieniu pod numerem 77 47 00 900 (numer czynny w godz. 07:30-15:30).

 • II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”.

  Beztytułu

  Zapraszamy młodzież szkół rolniczych do udziału w konkursie, w ramach kampanii wdrożenia Strategii Wizji Zero w sektorze rolniczym w Polsce, pod Patronatem Honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztof Ardanowski. Konkurs trwa od 30 czerwca do 30 września 2020 r.

 • Apel Głównego Inspektora Pracy do Rolników

  apelico

  Zachęcamy Rolników do zapoznania się ze skierowanym do nich apelem.

 • COVID-19 - zasady

  Mając na uwadze konieczność zachowania reżimu sanitarnego w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, informujemy o następujących zasadach i ograniczeniach obowiązujących przy udzielaniu osobistych porad prawnych.

 • Porady prawne w siedzibie OIP od 26 maja

  Od wtorku, 26 maja przywrócone zostaje udzielanie porad prawnych w siedzibie OIP, wyłącznie po wcześniejsyzm ustaleniu terminu i godziny wizyty. Umawiamy pod numerem telefonu 77 47 00 902 w godzinach 07:30-10:00.

 • Porady prawne w siedzibie OIP Opole zawieszone

  W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 (koronawirus), w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, począwszy od 6 marca 2020 r. – do odwołania – pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy nie będą udzielali osobistych, bezpłatnych porad prawnych we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Rozstrzygnięcie XXV edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie

  rozpocz-cie
 • Komunikaty dot. czynników szkodliwych

  W związku z decyzją podjętą podczas 89 i 91 posiedzenia Międzyresortowej Komisji ds. Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy, publikujemy komunikaty Komisji w sprawie wartości dopuszczalnych stężeń czynników chemicznych ustalonych w Unii Europejskiej lub znajdujących się w projektach dyrektyw w tej tematyce.

 • Praca w upały

  temperatura

  W związku z występowaniem w całym kraju bardzo wysokich temperatur powietrza, polecamy zapoznanie się z publikacją Państwowej Inspekcji Pracy - "Praca w Wysokich i niskich temperaturach"

 • Zgłaszanie faktu zawarcia umowy okresowej w trybie art. 25 indeks 1 § 5 Kodeksu pracy

  W związku z koniecznością realizacji obowiązku informacyjnego określonego w art. 25 indeks 1 § 5 Kodeksu pracy informujemy, że informacja o zawarciu umowy o pracę na czas określony winna zawierać wskazanie faktu zawarcia umowy, czasokresu trwania oraz uzasadnienia konieczności zawarcia takiej umowy. Wniosek nie powinien zawierać danych osobowych zatrudnianego pracownika.

 • Bezpieczeństwo w pracy drwala

  28 zawodników, w tym trzy panie, wystartowało w XVII Międzynarodowych Zawodach Drwali w Bobrowej na Opolszczyźnie. Reprezentanci czterech państw: Polski, Słowacji, Niemiec i Francji zmagali się w sumie w 5 konkurencjach. Obok organizowanego w lesie obalania na czas konkurowali także w przygotowaniu pilarki do pracy, złożonej przerzynce kłód, dokładności tejże przerzynki a także ulubionej konkurencji widzów, czyli okrzesywaniu pni z centymetrowych kołków. Honorowy patronat nad imprezą objął Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu Arkadiusz Kapuścik.

 • Bez etatu

  panthermedia02629474

  Inspektor OIP w Opolu zakończył kontrolę w jednej z firm na terenie powiatu nyskiego. W zakładzie zajmującym się produkcją elementów dla branży kolejowej zatrudnionych na podstawie umowy o pracę było zaledwie dwóch kierowników.

 • Wstrzymanie prac

  panthermedia00675628

  W pierwszym kwartale tego roku inspektorzy OIP w Opolu wydali łącznie 35 decyzji dotyczących wstrzymania prac ze względu na brak lub niewłaściwe zabezpieczenie stanowisk pracy przy wykonywaniu prac szczególnie niebezpiecznych – na wysokości.

 • Pod kołami koparki

  panthermedia02745484

  Inspektor Pracy OIP w Opolu zakończył kontrolę związaną z wypadkiem przy pracy, do którego doszło w powiecie oleskim.

 • Upadek z wysokości

  panthermedia01912299

  Inspektor OIP w Opolu zakończył kontrolę związaną z ustaleniem okoliczności i przyczyn śmiertelnego wypadku przy pracy do którego doszło w marcu br. w powiecie krapkowickim.

 • Tydzień Bezpieczeństwa

  IMG3250o

  Z inicjatywy Państwowej Inspekcji Pracy oraz firm budowlanych zrzeszonych w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie pomiędzy 25 a 30 kwietnia w całej Polsce odbywają się szkolenia oraz imprezy plenerowe w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa. Inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu z tej okazji realizują w terenie cykl szkoleń nt. bezpiecznej organizacji pracy.

 • Spotkanie z BCC

  bcc3

  Kontrole inspektora pracy „bez zapowiedzi” oraz kwestie związane z kontrolą pracowników przez samego pracodawcę – te tematy zdominowały pierwsze z serii spotkań przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu z przedsiębiorcami zrzeszonymi w opolskiej loży BCC. Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu Arkadiusz Kapuścik oraz z-ca ds. nadzoru Tomasz Krzemienowski odpowiedzieli na propozycję organizacji spotkań, z którą wystąpili dyrektor opolskiej loży Marek Wołyński oraz kanclerz loży Andrzej Lepich. To doskonała okazja by na bieżąco rozwiązywać problemy, rozwiewać wątpliwości na linii pracodawca- inspektor pracy- podkreślali organizatorzy wydarzenia.

 • Bezpiecznie od startu

  bezpiecznie3

  Za nami eliminacje regionalne XVI Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle w celu nauki zawodu „Bezpiecznie od startu”. Konkurs to wspólna inicjatywa Związku Rzemiosła Polskiego oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Czym skorupka za młodu nasiąknie ….

  IMG3180

  Wczesna wiosna to czas gdy w placówkach szkolnych ruszają akcje związane z promocją kierunków kształcenia. Szkoły techniczne sięgają po różne rozwiązania by zachęcić gimnazjalistów do kontunuowania edukacji właśnie w ich murach. Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego w Opolu dzięki współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Opolu przygotował oryginalną prezentację pracowni budowlanej.

 • Bezpiecznie, nawet na szczudłach…

  SAM2765ok

  Blisko 50 osób, szefów i pracowników małych oraz średnich firm budowlanych z całego województwa wzięło udział w szkoleniu w siedzibie OIP w Opolu w ramach realizacji programu „BUDOWA! Stop wypadkom”.

« 123456
GIP Przejdź do GIP