• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

 • Porady prawne w siedzibie OIP zawieszone

  Z uwagi na gwałtownie rozprzestrzeniający się wirus SARS-CoV-2 i wzrost liczby osób zakażonych porady prawne udzielane będą przez pracowników OIP Opole wyłącznie drogą telefoniczną oraz internetową. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 • Program "Kultura bezpieczeństwa" i VIII edycja konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"

  plyta

  Zapraszamy do udziału w programie edukacyjnym "Kultura bezpieczeństwa" i w VIII edycji konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy".

 • Konkurs dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców

  konkurs

  Informujemy o konkursie „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”. Zatrudniasz cudzoziemców? Zgłoś się!

 • Porady prawne dot. COVID 19

  Beztytułu212

  W każdy czwartek co dwa tygodnie, począwszy od 19.11.2020 r. w godzinach 10.00 – 12.00. specjaliści z OIP w Opolu w trakcie dyżurów NTO będą udzielać telefonicznych porad prawnych w przedmiotowym zakresie.

 • Porady prawne dla nauczycieli

  Porady z zakresu prawa oświatowego będą udzielane wyłącznie w poniedziałki w godz. 10:00-14:00 pod numerem telefonu 537 752 344.

 • XIII Komunikat Międzyresortowej Komisji ds. Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy

  W związku z decyzją podjętą podczas 96 posiedzenia Międzyresortowej Komisji ds. Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy publikujemy komunikat Komisji Nr XIII w sprawie ustalonych w UUE wartości dopuszczalnych poziomów narażenia zawodowego dla akrylonitrylu oraz dodania dla niego oznakowania „skóra”, wskazującego istotną drogę narażenia. Wartości te będą obligatoryjnie przyjmowane we wszystkich krajach UE po czterech latach od wejścia w życie dyrektywy zmieniającej dyrektywę 2004/37/WE.

 • Podsumowanie etapu regionalnego Konkursu "SŁUŻBA BHP NAJLEPSZY DORADCA PRACODAWCY".

  20201023100037
 • XXVI edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie 2020

  XXVI edycja Konkursu Wiedzy o BHP w Rolnictwie

  Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomość przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie realizacji zadań profilaktyki wypadkowej.

 • Praca przymusowa - publikacja

  Praca przymusowa1

  Zapraszamy do zapoznania się z publikacją na temat pracy przymusowej. Publikacja została przygotowana przez interdyscyplinarny zespół ekspertów i praktyków Grupy Roboczej ds. relacji z osobami świadczącymi pracę działającej przy Zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – organie pomocniczym Minister Funduszy i Polityki Regionalnej.

 • Program profilaktyczny „Bezpiecznie w szkole”.

  Bezpiecznie w szkole PIP

  Celem programu jest wskazanie wymagań prawnych oraz popularyzacja dobrych praktyk w zakresie zapobiegania i redukcji zagrożeń w szkołach oraz placówkach oświatowych, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia w czasie pandemii

 • Konkurs plastyczny „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka”

  rysunek

  Ideą konkursu jest bezpieczeństwo dziecka w gospodarstwie rolnym oraz popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomość przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie realizacji zadań profilaktyki wypadkowej.

 • Dopuszczalne stężenia czynników szkodliwych - komunikaty

  Komunikaty Międzyresortowej Komisji do Spraw Najwyższych Dopuszczalnych Stężeń i Natężeń Czynników Szkodliwych dla Zdrowia w Środowisku Pracy.

 • UWAGA! Porady prawne

  porady

  Porady prawne osobiście w siedzibie OIP - wyłącznie po wcześniejszym umówieniu pod numerem 77 47 00 900 (numer czynny w godz. 07:30-15:30).

 • II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”.

  PlakatVisionZeronowy2020

  Zapraszamy młodzież szkół rolniczych do udziału w konkursie, w ramach kampanii wdrożenia Strategii Wizji Zero w sektorze rolniczym w Polsce, pod Patronatem Honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztof Ardanowski. Konkurs trwa od 30 czerwca do 20 października 2020 r.

 • COVID-19 - zasady

  Mając na uwadze konieczność zachowania reżimu sanitarnego w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, informujemy o następujących zasadach i ograniczeniach obowiązujących przy udzielaniu osobistych porad prawnych.

 • Porady prawne w siedzibie OIP od 26 maja

  Od wtorku, 26 maja przywrócone zostaje udzielanie porad prawnych w siedzibie OIP, wyłącznie po wcześniejsyzm ustaleniu terminu i godziny wizyty. Umawiamy pod numerem telefonu 77 47 00 900 w godzinach 07:30-15:30.

 • Porady prawne w siedzibie OIP Opole zawieszone

  W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 (koronawirus), w trosce o zdrowie pracowników i interesantów, począwszy od 6 marca 2020 r. – do odwołania – pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy nie będą udzielali osobistych, bezpłatnych porad prawnych we wszystkich jednostkach organizacyjnych Państwowej Inspekcji Pracy.

« »
GIP Przejdź do GIP