• RSS
  • Wersja tekstowa
07.12.2020

OGŁOSZENIE WYNIKÓW XXVI edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie

Dnia 01 grudnia 2020 roku przeprowadzona została XXVI edycja Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie. Organizatorem konkursu była Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu przy współpracy Wojewódzkiej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie.

W związku z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników konkursu, organizatorów oraz pracowników tegoroczna edycja Konkursu została przeprowadzona ONLINE.

Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomość przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie realizacji zadań profilaktyki wypadkowej.

Uczestnikami konkursu byli wytypowani przez szkołę uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych:
I  grupa - uczniowie szkół podstawowych - klasy VII i VIII,  
II grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu w określonym czasie z zakresu programowego: bezpieczeństwo i higiena pracy w rolnictwie, świadczenia rentowe i emerytalne oraz zasiłki chorobowe przysługujące rolnikom, a także bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo pożarowe.

Spośród wszystkich uczestników Konkursu wyłoniono po 5 laureatów z grupy I i II :

I  grupa - uczniowie szkół podstawowych - klasy VII i VIII :

  1. Jakub Srokosz - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Powstańców Śląskich w Oleśnie
  2. Laura Van Bergen - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Oleśnie
  3. Leon Przyklenk - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łączniku
  4. Błażej Gomółka- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krapkowicach
  5. Zofia Chodorska- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu

II grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych :

  1. Dominik Pientka - Publiczne Liceum Ogólnokształcące  nr I w Opolu
  2. Maryla Osiadacz - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie
  3. Marcel Bensz - Zespół Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie
  4. Daniel Skibiński - Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim  - Technikum Mechanizacji Rolnictwa
     i Agrotroniki
  5. Agnieszka Damska  - Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego
     w Opolu

Wszystkim uczestnikom, dyrektorom szkół oraz nauczycielom dziękujemy za  udział w konkursie oraz zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursowych.



GIP Przejdź do GIP