Zawody drwali w Bobrowie pod patronatem Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu

Po dwóch latach przerwy, w dniach 2-3 lipca br. zorganizowano Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie. Była to XXI edycja konkursu. O miano najlepszego walczyło 26 zawodników z Polski, Niemiec, Słowacji i Czech. Zabrakło w tym roku reprezentantów Francji, którzy dotychczas stanowili mocną ekipę. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach:

Wśród seniorów zwyciężył Słowak Tomasz Kvasničak, który wyprzedził Polaka Romana Szelę i swego rodaka Marka Lubasa. W kategorii juniorów wygrał Jakub Rzepa, srebrne podium zajął Karol Laskowski, a brązowe Jan Maciejewski. 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu objął wydarzenie patronatem, a także ufundował nagrody laureatom. 

Resized20220703181425

Nagrodę wręcza Pani Anna Kołodziej - p.o. Okręgowy Inspektor Pracy z Opolu

 

Resized20220703182143

 

 

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zorganizowane przez OIP w Opolu. W trakcie trwania zawodów inspektorzy pracy udzielali porad z zakresu szeroko rozumianego prawa pracy a także bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym w rolnictwie. Odwiedzających stoisko interesowały publikacje PIP dotyczące bezpiecznego pozyskiwania drzewa, wykonywania prac polowych oraz informatory dla pracodawców. Dla najmłodszych przygotowano konkursy rysunkowe.

IMG-1806
IMG-1810
 

Relacja z zawodów dostępna na: https://www.youtube.com/watch?v=zlWBUwjP_No