• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

12.09.2022 Artykuł archiwalny

Konferencja 13.09.2022

Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu wraz z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej organizuje konferencję z zakresu bezpieczeństwa pracy w budownictwie pod hasłem: „BEZPIECZEŃSTWO W BUDOWNICTWIE – GRAWITACJI NIE OSZUKASZ”. Konferencja, która odbędzie się 13 września 2022 r. jest częścią prewencyjnego programu Państwowej Inspekcji Pracy realizowanego w całym kraju w ramach trzyletniej strategii pod nazwą „Budowa. STOP wypadkom!” Inicjatywa poświęcona bezpieczeństwu pracy na budowach, ze szczególnym uwzględnieniem prac wykonywanych na wysokości, jest skierowana przede wszystkim do firm branży budowlanej.

Konferencja odbędzie się w Auli Błękitnej Zespołu dydaktycznego "Łącznik" Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu i składać się będzie z czterech modułów tematycznych:

-    prewencyjnego, przygotowanego przez pracowników PIP, gdzie m. in. przedstawione zostaną założenia trzyletniej kampanii budowlanej oraz zagadnienia związane z wpadkowością w budownictwie na terenie Opolszczyzny,

-    wykładowego, w którym przedstawiciele Politechniki Opolskiej, wyjaśnią m. in. czy rusztowanie zawsze jest rusztowaniem oraz dokonają analizy nośności rusztowań użytkowanych w Polsce,

-    wykładowego, przygotowanego przez firmy budowlane będące patronem wspierającym, w którym przedstawione zostaną praktyczne zagadnienia związane z kształtowaniem kultury i świadomości pracowników w zakresie bezpieczeństwa pracy przy pracach na wysokości oraz stosowaniem środków ochronnych zabezpieczających przed upadkiem z wysokości,

-    praktycznego, w którym przedstawiony zostanie bardzo ciekawy i unikatowy pokaz praktycznych aspektów związanych z pracą na rusztowaniach.

 

Konferencję będzie można śledzić na żywo w serwisie YouTube pod adresem
https://www.youtube.com/watch?v=BfE7zp1pkGo

(transmisja zostanie uruchomiona w dniu 13.09.2022 r. o godz. 9.00).

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia przyjmowane były do dnia – 31 sierpnia 2022 r.  W razie pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu 774700930 oraz 774700916.

PARKING: dla uczestników Konferencji przewidziane są bezpłatne parkingi przy budynku "Lipsk" Politechniki Opolskiej przy ul. Sosnkowskiego 31 i parking u zbiegu ulic Oleskiej i Mikołajczyka na hasło "konferencja". Szczegółowa mapa z lokalizacją parkingów znajduje się tutaj >>>.

BUDOWA. STOP WYPADKOM 1nawww
 


Pobierz


GIP Przejdź do GIP