• RSS
  • Wersja tekstowa

Państwowa Inspekcja Pracy

07.02.2023

Rozstrzygnięcie etapu regionalnego X edycji Konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" dla uczniów szkół ponadpodstawowych

W siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu przeprowadzono etap regionalny X edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych pod nazwą "Poznaj swoje prawa w pracy". Konkurs odbył się w dniu 07.02.2023 r. o godz. 10.00. Uczestniczyło w nim 30 uczniów z 15 placówek oświatowych z terenu województwa opolskiego.

przywitanie 1
Zadaniem konkursowym było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut. O II i III miejsce na podium rywalizowało 3 uczniów w dogrywce.

test

Laureatami tegorocznej edycji konkursu na etapie regionalnym zostali:

  • I miejsce – Tamara Antosik  z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Praszce.

Opiekun: Anna Nalichowska.

I miejsce

  • II miejsce – Michaela Tomeczek z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Opiekun: Halina Niedzielska-Gmyrek.

II miejsce

  • III miejsce – Kinga Szaforz z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Opolu.

Opiekun: Aleksandra Krzak.

III miejsce

Laureaci z rąk Pani Anny Kołodziej p.o. Okręgowego Inspektora Pracy oraz członków komisji konkursowej odebrali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Okręgowego Inspektora Pracy w Opolu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!

Zwycięzcy etapu regionalnego będą reprezentować Opolszczyznę w finale ogólnopolskim. Zgodnie z regulaminem konkursu etap centralny konkursu zostanie przeprowadzony przez Głównego Inspektora Pracy, nie później niż do 30 kwietnia danego roku szkolnego.GIP Przejdź do GIP