• RSS
  • Wersja tekstowa
04.04.2016

Bezpiecznie od startu

Bezpiecznie od startu

 

Za nami eliminacje regionalne XVI Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla pracowników młodocianych zatrudnionych w rzemiośle w celu nauki zawodu „Bezpiecznie od startu”. Konkurs to wspólna inicjatywa Związku Rzemiosła Polskiego oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

Eliminacje regionalne odbyły się 31 marca w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Opolu. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele OIP w Opolu: St. IP Katarzyna Tincel (przew. komisji) oraz IP Piotr Malinowski. Do konkursu w tym roku przystąpiło 35 uczniów szkół zawodowych z całego regionu. W pierwszym etapie młodzi ludzie zmierzyli się z testem wyboru. Ich zadaniem było rozwiązanie zestawu 40 pytań dotyczących zagadnień prawa pracy jak i BHP. 6 zdobywców największej liczby punktów przeszło do drugiego etapu. Tu trzeba było wykazać się zarówno wiedzą ale i umiejętnością autoprezentacji. Każdy z uczestników losował zestaw 3 pytań i odpowiadał bezpośrednio przed komisją konkursową. W tym roku pierwsze miejsce zajął Roland Jonek z Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Dobrzeniu Małym. Drugie miejsce na podium zajął również uczeń tej szkoły- Beniamin Kubis. To oni reprezentować będą Opolszczyznę w zmaganiach ogólnokrajowych, które odbędą się już 19 maja w Warszawie.

Wszyscy finaliści regionalni z rąk Okręgowego Inspektora Pracy Arkadiusza Kapuścika, Tadeusza Starucha- prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Grażyny Dębickiej-Ozorkiewicz -Dyrektor Izby odebrali nagrody rzeczowe oraz zestawy materiałów PIP nt. prawa pracy i BHP skierowanych do młodych odbiorców.

Gratulujemy !


GIP Przejdź do GIP