• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

 • OIP na Targach Pracy

  IMG3171ok

  Po raz pierwszy OIP w Opolu gościła na Akademickich Targach Pracy zorganizowanych na Politechnice Opolskiej. Nasze stoisko odwiedziło ponad stu młodych ludzi, którzy u progu kariery zawodowej mieli okazję zaczerpnąć wiedzy na temat praw i obowiązków pracowniczych.

 • Zmiany w prawie pracy.

  panthermedia00442966

  Od dziś, tj. 22 lutego, zaczynają obowiązywać nowe zasady zawierania umów na czas określony.

 • POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY- KONKURS

  IMG3076p

  33 uczniów reprezentujących w sumie 17 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa opolskiego wystartowało w etapie regionalnym tegorocznej edycji konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

 • Praca i wypłata

  panthermedia03042305

  Inspektor Pracy OIP w Opolu zakończył kontrolę w jednej z opolskich firm, będących w likwidacji. W trakcie kontroli stwierdził naruszenia dotyczące rozliczeń z pracownikami.

 • Praca za granicą

  panthermedia01841485

  Inspektor OIP w Opolu zakończył kontrolę w jednej z firm z powiatu krapkowickiego zajmujących się pośrednictwem pracy.

 • Szkolenie dla SIP- ów

  SIP3

  Ponad 60 Społecznych Inspektorów Pracy z województwa opolskiego wzięło udział w szkoleniu z zakresu ustawy o Społecznej Inspekcji Pracy a także zmian w przepisach prawa pracy oraz udział SIP-ów w dochodzeniu powypadkowym. Szkolenie, na prośbę NSZZ Solidarność, odbyło się Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu.

 • Praca w godzinach nadliczbowych

  panthermedia02772005

  Inspektor pracy OIP w Opolu zakończył kontrolę w jednej z firm na terenie powiatu brzeskiego. W toku kontroli inspektor ujawnił system stałej pracy w godzinach nadliczbowych względem pracowników produkcyjnych.

 • Wypadek w stadninie

  stadnina

  Inspektor pracy OIP w Opolu zakończył dochodzenie w sprawie wypadku ciężkiego do którego doszło na terenie jednej ze stadnin koni.

 • Dzień Otwarty OIP w Opolu

  IMG2939n

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu podsumował działalność prewencyjną w 2015 roku. Z tej okazji w Sali konferencyjnej odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz zaświadczeń pracodawcom, którzy zdecydowali się na udział w programach prewencyjnych prowadzonych przez OIP w Opolu.

 • Dziennikarka Nowej Trybuny Opolskiej nagrodzona!

  DSCF5030

  Miło nam poinformować, że red. Edyta Hanszke, dziennikarka Nowej Trybuny Opolskiej została wyróżniona nagrodą Głównego Inspektora Pracy „SALUS PUBLICA”.

 • XXI Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy

  konk6

  XXI Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w rolnictwie za nami. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w tym roku spotkali się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu.

 • Odpowiedzialność zawodowa w budownictwie

  szkol3

  Odpowiadając na prośbę konsorcjum firm MOTA ENGIL CENTRAL EUROPE SA i HIMMEL i PAPESCH, wykonawców obwodnicy Nysy, St. Inspektor Pracy specjalista Artur Margazyn z OIP w Opolu zorganizował szkolenie z zakresu odpowiedzialności zawodowej w budownictwie.

 • Porozumienie ze Strażą Graniczną

  poroz4

  24 listopada Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu Arkadiusz Kapuścik podpisał porozumienie w sprawie zasad współdziałania z Komendantem Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, płk SG Jackiem Gartmanem.

 • Nielegalne „zabawy”

  Inspektor Pracy OIP w Opolu zakończył kontrolę w objazdowym lunaparku, podczas stacjonowania w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim.

 • Młody Inspektor Pracy

  IMG2889n

  Wojciech Murański, uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Gzowskiego w Opolu został laureatem I miejsca w organizowanym po raz trzeci przez OIP w Opolu konkursie o tytuł „Młodego Inspektora Pracy 2015”. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 17 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne o profilu budowlanym z całego województwa.

 • Upadek z wysokości

  wypadek

  Inspektor Pracy OIP w Opolu zakończył kontrolę związaną ze śmiertelnym wypadkiem przy pracy na terenie jednego z zakładów w powiecie kędzierzyńsko- kozielskim. Wypadkowi uległ pracownik firmy, która realizowała na terenie zakładu prace budowlane.

 • Niebezpiecznie na boisku

  panthermedia00055788

  Inspektor Pracy OIP w Opolu zakończył kontrolę w jednej ze szkół na terenie powiatu brzeskiego. Podczas kontroli inspektor sprawdził również stan bezpieczeństwa na zapleczu sportowym.

 • Zanim podejmiesz pracę

  IMG2820n

  Czym różni się umowa o pracę od umowy zlecenia? Czym są środki ochrony indywidualnej i dlaczego należy ich używać? Te oraz inne tematy z zakresu prawa pracy i bhp poruszono na spotkaniu z młodzieżą szkół średnich z Namysłowa. Spotkanie to element kampanii informacyjno- promocyjnej „Zanim podejmiesz pracę” realizowanej przez OIP w Opolu.

 • Studenci obcokrajowcy w pracy

  SAM2427n

  Z inicjatywy Okręgowego Inspektora Pracy Arkadiusza Kapuścika w siedzibie OIP w Opolu odbyło się szkolenie dla pracowników opolskich uczelni wyższych, którzy opiekują się studentami obcokrajowcami. Szkolenie przeprowadził inspektor pracy Piotr Malinowski, z sekcji legalności zatrudnienia.

 • Bezpieczna praca

  lustra w halin

  „Bezpieczeństwo pracy zależy od ciebie”- pod takim hasłem z inicjatywy OIP w Opolu w zakładzie Siegenia Aubi w Kluczborku odbyło się seminarium dla szefów firm, związkowców oraz służb BHP. Gospodarze spotkania zaprezentowali wdrożone w zakładzie pomysły zmierzające do poprawy stanu BHP. Nowatorskie rozwiązania zachęcające załogę do współpracy na tym polu. Nadinspektor Pracy OIP w Opolu Wacław Bojnowski przedstawił prezentację na temat konsultacji w zakresie BHP.

GIP Przejdź do GIP