• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

 • Bez składek

  panthermedia03042305

  Inspektor OIP w Opolu zakończył kontrole w jednej z firm z powiatu nyskiego. W toku kontroli ujawniono, że w firmie dochodziło do opóźnień w wypłatach wynagrodzeń pracownikom za poszczególne miesiące, pracodawca nie opłacał również regularnie składek na fundusz pracy oraz Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych

 • O bezpieczeństwie dzieci przez cały rok

  SAM2384n

  Do wypadków na wsi z udziałem dzieci dochodzi nie tylko latem, podczas żniw. Dlatego też specjaliści OIP w Opolu przez cały rok spotykają się z najmłodszymi zamieszkującymi tereny wiejskie by przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Łubnianach z uczniami spotkał się starszy specjalista Andrzej Ruczyński.

 • Po kontroli

  panthermedia02772005

  Inspekcja pracy zakończyła kontrolę w jednej z firm z terenu powiatu kędzierzyńsko- kozielskiego. Kontrola dotyczyła zagadnień związanych z przestrzeganiem zakazu pracy w święta.

 • Dzień Budowlanych

  IMG2704n

  2 października w Kędzierzynie Koźlu odbył się Opolski Dzień Budowlanych. W tym roku wydarzenie to, będące okazją do uhonorowania inżynierów roku a także wręczenia uprawnień młodym adeptom sztuki budowlanej, honorowym patronatem objął Okręgowy Inspektor Pracy Arkadiusz Kapuścik.

 • Legalność zatrudnienia na budowie Elektrowni Opole

  IMG1886n

  W szczytowym momencie nawet 6 tysięcy ludzi pracować będzie jednocześnie na placu budowy dwóch nowych bloków energetycznych Elektrowni Opole. Konsorcjum realizujące inwestycje współpracuje z ponad 250 firmami podwykonawczymi oraz dostawczymi. Na specjalną prośbę ze strony biura Generalnego Wykonawcy Inspektor Pracy OIP w Opolu Piotr Malinowski przeprowadził szkolenie dotyczące legalności zatrudnienia obcokrajowców.

 • Stres w pracy

  IMG2587n

  Dyspozytorzy, ratownicy medyczni oraz kierowcy pracujący w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego w Opolu wzięli udział w szkoleniu na temat stresu w pracy. Szkolenie to element programu prewencyjnego realizowanego przez OIP w Opolu pn. Przeciwdziałanie negatywnym skutkom stresu w miejscu pracy.

 • Dokumenty a zeznania

  panthermedia02772005

  Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w jednej z firm w powiecie głubczyckim. W przedsiębiorstwie dochodziło do nieprawidłowości w zakresie zatrudniania młodocianych oraz rozwiązywania stosunku pracy.

 • Narastające zaległości

  panthermedia01234729

  Inspekcja Pracy zakończyła kontrolę w jednej z firm budowlanych z powiatu oleskiego.

 • Konkursowa Jesień

  panthermedia01469989

  Wojewódzka Komisja ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie, w tym OIP w Opolu, wspólnie z Opolską Kurator Oświaty zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w XXI edycji Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie.

 • OIP Opole w Górażdżach

  IMG2563o

  Okręgowy Inspektor Pracy Arkadiusz Kapuścik uczestniczył w podsumowaniu Tygodnia BHP w Grupie Górażdże. To cykliczna impreza organizowana przez koncern w celu przypomnienia zasad, a co za tym idzie także poprawy bezpieczeństwa pracy w zakładach należących do grupy ale również w firmach podwykonawczych. To z myślą o nich OIP w Opolu przygotował na miejscu stoisko z publikacjami.

 • Zanim podejmiesz pracę

  IMG2523n

  Kilkudziesięciu młodych ludzi- studentów i uczniów, ale także pracodawcy i osoby już pracujące zawodowo, odwiedziły stoisko OIP PIP podczas tegorocznego Festiwalu Smaków w sercu Opola. W ostatnią sobotę wakacji, w otoczeniu smakowitych zapachów kuchni śląskiej, pracownicy OIP udzielali porad prawnych. Nasze wydawnictwa dotyczące praw i obowiązków pracowników spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników imprezy.

 • Upalne lato w OIP w Opolu

  panthermedia02937567

  Z jednej strony skrócenie czasu pracy, z drugiej przesunięcie godziny rozpoczęcia pracy, a co za tym idzie wcześniejszy koniec dniówki. To dwa najczęstsze sposoby jakimi w ostatnich tygodniach pracodawcy starali się ulżyć pracownikom, podczas upałów. W OIP w Opolu mnożyły się telefony dotyczące właśnie pracy podczas upałów. Inspektorzy interweniowali również w terenie.

 • Legalność zatrudnienia

  panthermedia02772005

  Praca taka sama jak na etacie, ale umowa cywilnoprawna, niespełnione obietnice zatrudnienia na stałe czy wreszcie brak terminowych wypłat- to wciąż częste grzechy opolskich pracodawców.

 • Budowa. STOP wypadkom!

  panthermedia01912299

  W przypadku młodych stażem pracowników- brak wiedzy i doświadczenia, połączone nie tak rzadko z brawurą. W przypadku starszych- rutyna. To niestety wciąż najczęstsze, ludzkie, przyczyny wypadków w pracy.

 • Prewencja w terenie

  IMG2503n

  Spotkania z rolnikami indywidualnymi, wizytacja gospodarstw i prac polowych. Wszystkie te działania w ramach kampanii „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” prowadzą w terenie specjaliści OIP w Opolu. Wskazują braki w sprzęcie czy w zabezpieczeniach. Starają się edukować gospodarzy, by ci po skończonej pracy wracali cali i zdrowi do domu.

 • Wypadki w pracy- pierwsza połowa 2015 r.

  panthermedia02629474

  W pierwszej połowie 2015 roku do Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu zgłoszono w sumie 50 wypadków przy pracy, w tym jednak 4 zdarzenia nie zostały uznane za takowe

 • OIP w Opolu dla najmłodszych

  IMG2480n

  Kolejna grupa kolonistów uczestniczyła w spotkaniu na temat bezpieczeństwa najmłodszych na wsi. Uczestnicy letniego wypoczynku z powiatu głubczyckiego, w sumie 60 osób, wzięli udział m.in. w quizie wiedzy na temat BHP na wsi. Organizatorem akcji był Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

 • Opolszczyzna w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  IMG2450n

  Gospodarstwo Beaty i Antoniego Noconów z Rozmierzy, koło Strzelec Opolskich walczy o główną nagrodę w XIII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Dziś (22.07) gospodarzy odwiedziła komisja konkursowa, w której skład wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRUS oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

 • Master Truck 2015 za nami

  IMG2262n

  Ponad 200 kierowców odwiedziło stoisko OIP w Opolu podczas 11. Zlotu Ciężarówek Master Truck 2015, który odbył się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Impreza, na którą zjechało blisko pół tysiąca najpiękniejszych tuningowanych ciężarówek z całego świata zgromadziła prawdziwe tłumy. Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu po raz kolejny tę wyjątkową na europejską skalę imprezę objął patronatem honorowym.

 • Czym skorupka za młodu nasiąknie ….

  IMG2178n

  120 dzieci z terenów wiejskich z całego województwa wypoczywających na kolonii w Głuchołazach, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa z Opola, wzięło udział w zajęciach na temat bezpieczeństwa na wsi. Organizatorem akcji był Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu. Zajęcia poprowadził st. spec. Andrzej Ruczyński wspólnie z Agnieszką Stefaniak, rzecznik OIP w Opolu.

GIP Przejdź do GIP