• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

 • Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym

  IMG2106n

  Jak co roku wraz z rozpoczęciem przygotowań do żniw pracownicy OIP w Opolu rozpoczęli wizytacje gospodarstw w ramach kampanii Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym. St. spec. Andrzej Ruczyński wspólnie z Iwoną Płaskoń, kier. działu higieny PSSE w Kluczborku odwiedzili gospodarzy ze wsi Łowkowice w gm. Kluczbork.

 • Szkolenie dla służb BHP- Bezpieczeństwo pracy zależy od ciebie

  IMG2095n

  Ponad 20 pracowników służb BHP zatrudnionych w dużych zakładach naszego regionu a także tych świadczących usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw wzięło udział w szkoleniu dotyczącym wypadków przy pracy. Z ramienia OIP w Opolu szkolenie poprowadził nadinspektor Wacław Bojnowski. Spotkanie odbyło się w Izbie Rzemieślniczej w Opolu.

 • XVI Międzynarodowe Zawody Drwali

  1002723n

  Za nami XVI Międzynarodowe Zawody Drwali. W dwudniowej imprezie, która odbyła się w Bobrowej, w gminie Rudniki, wystartowało 41 zawodników z Polski, Słowacji, Niemiec i Francji. Patronat honorowy nad zawodami objął Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu.

 • XVI Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej

  plakat 1

  Już jutro (tj. 4 lipca) do Bobrowej w gm. Rudniki zjadą mistrzowie piły z całej Europy. Po raz XVI we wsi odbędą się Międzynarodowe Zawody Drwali. Honorowy patronat nad imprezą objął OIP PIP w Opolu.

 • Upały i praca

  panthermedia02294535

  Przed nami pierwsza w to lato fala upałów. Przypominamy podstawowe zasady dot. pracy podczas upałów.

 • Wojewódzki Zespół do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi

  IMG1965new

  Inspektor Pracy Piotr Malinowski z OIP w Opolu został powołany w skład Wojewódzkiego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi, przy wojewodzie opolskim. W 20 osobowym gremium zasiadają również przedstawiciele m.in. Komendy Wojewódzkiej Policji, CBŚP, Straży Granicznej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy a także organizacji zajmujących się pomocą pokrzywdzonym.

 • Zmiany na sali sądowej

  IMG1964new

  Z dniem 1 lipca w życie wchodzi ustawa wprowadzająca nowy kontradyktoryjny model procedury karnej. Na mocy porozumienia zawartego między Głównym Inspektorem Pracy a Prokuraturą Generalną ich uprawnień i możliwości po 1 lipca.

 • Prewencja wypadkowa

  IMG1951n

  Ponad 20 pracowników służb BHP oraz szefów firm wzięło udział w szkoleniu w ramach programu „Zarządzanie bezpieczeństwem pracy – prewencja wypadkowa”. Szkolenie przeprowadził Inspektor Pracy OIP w Opolu Marcin Kury.

 • Szkolenie dla kadrowych

  IMG1935new

  Pracownicy działów kadr jednostek regionalnych Archiwów Państwowych z całego kraju goszczą na Opolszczyźnie. Jednym z punktów spotkania było szkolenie z zakresu dyskryminacji i mobbingu, które przeprowadził Inspektor Pracy Krzysztof Strażnik z OIP w Opolu

 • Mobbing, dyskryminacja i molestowanie seksualne

  IMG1915

  Codzienna praca inspektorów pracy OIP w Opolu w terenie nie ogranicza się jedynie do kontroli. Odpowiadając na potrzeby poszczególnych jednostek oraz realizując program przeciwdziałania stresowi inspektorzy OIP w Opolu spotykają się z poszczególnymi grupami zawodowymi na wykładach dotyczących m.in. zagadnień mobbingu i dyskryminacji.

 • Wizyta na placu budowy

  IMG1881

  Blisko 40 inspektorów pracy z całej Polski, uczestników szkolenia doskonalącego dla inspektorów branży budowlanej, które odbyło się w ośrodku PIP we Wrocławiu, odwiedziło największy plac budowy w naszym kraju- budowę dwóch nowych bloków w Elektrowni Opole. Opiekunem grupy z ramienia OIP w Opolu był st. insp. Artur Margazyn, wyznaczony również na koordynatora specjalistycznego zespołu z OIP Opole ds. tej inwestycji. W wizycie wzięła udział również Mirosława Kamińska z GIP

 • Zwycięzcy

  DSC0605

  Gospodarstwo Antoniego i Beaty Noconiów z Rozmierzy to laureaci wojewódzkiego etapu XIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Zwycięzców poznaliśmy podczas wystawy rolniczej Opolagra, która odbyła się na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

 • Strażacy na szkoleniu

  IMG1839

  Blisko 50 pracowników Państwowej Straży Pożarnej wzięło udział w szkoleniu dotyczącym dyskryminacji i mobbingu. Szkolenie z ramienia OIP w Opolu przeprowadził specjalista Roman Zemanek. Uczestnicy spotkania otrzymali również odpowiednie materiały, ulotki i broszury, dotyczące ww. zagadnień.

 • Szkolenie dla Zakładów Usług Leśnych

  IMG1823

  34 właścicieli Zakładów Usług Leśnych oraz 12 przedstawicieli Nadleśnictw całego województwa uczestniczyło w szkoleniu w ramach programu prewencyjnego dla ZUL-i.

 • Trójpak- podsumowanie

  W Grupie Azoty ZAK S.A. zakończyły się kontrole w ramach tzw. ”Trójpaku”, czyli wspólne kontrole Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowej i Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

 • XIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

  zdj. H. Wawer, TVP Opole

  Wojewódzka Komisja Konkursowa zakończyła wizytację gospodarstw wyłonionych w ramach regionalnego finału XIII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. W komisji OIP w Opolu reprezentował Arkadiusz Kapuścik, Okręgowy Inspektor Pracy

 • Kultura Bezpieczeństwa

  IMG1818

  25 placówek edukacyjnych z całego województwa wzięło udział w tegorocznej edycji programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”. Dziś przyszedł czas na uroczyste podsumowanie, wręczenie świadectw uczestnictwa w programie i podziękowań dla szkół oraz uczelni.

 • Kultura Bezpieczeństwa – FINAŁ

  panthermedia01847007

  Już 2 czerwca w OIP w Opolu podsumujemy tegoroczną ( 2014/2015) edycję programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”. To program skierowany do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych naszego regionu. Jego uczestnikami są nauczyciele i wykładowcy a odbiorcami uczniowie oraz studenci.

 • Przestrzeganie prawa pracy w małych zakładach – Dyplom PIP

  IMG1785

  Ponad 30 przedsiębiorców z całego województwa wzięło udział w ostatnim w tym roku szkoleniu otwierającym drzwi do zdobycia prestiżowego Dyplomu PIP. Dyplom PIP to program prewencyjny skierowany do małych zakładów pracy, zatrudniających do 20 osób. Jego ideą jest samokontrola warunków pracy. Szkolenie, które odbyło się w siedzibie OIP w Opolu, przy ul. Oleskiej 121 C poprowadził inspektor Piotr Malinowski.

 • Wizyta na VII Sesji Sejmiku Województwa Opolskiego

  IMG1766

  Zastępca OIP w Opolu d/s nadzoru Tomasz Krzemienowski 26 maja wziął udział w VII sesji Sejmiku Województwa Opolskiego. Uczestniczącym w obradach przekazał szeroką informację dotyczącą pracy OIP w Opolu w minionym, 2014 roku a także odpowiadał na pytania radnych dotyczące m.in. kontroli podmiotów gospodarczych i zjawiska mobbingu.

GIP Przejdź do GIP