• RSS
 • Wersja tekstowa

Aktualności

 • Konkurs dla Młodych Inspektorów Pracy

  5642

  W dniu 15 kwietnia br. w siedzibie OIP w Opolu rozstrzygnięto etap finałowy I Wojewódzkiego Konkursu BHP w Budownictwie. Pierwsze miejsce oraz honorowy tytuł "Młodego Inspektora Pracy" zdobył Pan Dawid Szymczak z Zespołu Szkół Zawodowych w Krapkowicach. Gratulujemy Laureatom i zapraszamy wszystkich uczniów szkół budowlanych do przyszłorocznej edycji konkursu!

 • Skorzystaj z bezpłatnego szkolenia i zdobądź Dyplom PIP!

  5601

  Zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniach z udziałem inspektorów pracy OIP w Opolu, w ramach programu promocyjnego „Przestrzeganie prawa pracy w małych zakładach – Dyplom PIP”. Propozycja skierowana jest do pracodawców zatrudniających do 20 pracowników.

 • Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji studentów

  5571

  Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu oraz Rektor Politechniki Opolskiej podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy obiema instytucjami. Strony porozumienia zadeklarowały podejmowanie wspólnych działań w celu podniesienia poziomu wiedzy w zakresie prawa pracy oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy wśród studentów.

 • Zgłoś swój udział w szkoleniu!

  5561

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu organizuje cykl nieodpłatnych szkoleń dla pracodawców oraz pracowników służb bhp pod hasłem „Osiągaj sukces w zgodzie z przepisami prawa pracy”. Jednodniowe szkolenia zostaną przeprowadzone we wszystkich powiatach województwa opolskiego w kwietniu 2013 r. Już dzisiaj zapraszamy Państwa do zapisania się do udziału w szkoleniach.

 • Konkurs o tytuł „Młodego inspektora pracy"

  5541

  Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach budowlanych do udziału w regionalnym konkursie na temat wiedzy o bezpieczeństwie pracy w budownictwie.

 • Bezpieczeństwo pracy zależy od Ciebie!

  5531

  Celem nowej kampanii informacyjnej PIP jest zapobieganie wypadkom przy pracy spowodowanym przyczynami ludzkimi – w tym nieprawidłowym lub samowolnym zachowaniem pracownika, niewłaściwym posługiwaniem się maszynami lub urządzeniami, a także nieużywaniem sprzętu ochronnego.

 • Zanim rozpoczniesz pracę

  5521

  Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczyna realizację kampanii skierowanej do osób pracujących i rozpoczynających pracę. Celem kampanii jest popularyzacja wiedzy o obowiązujących przepisach prawa pracy przy zatrudnianiu pracowników, a także różnicach między umowami o pracę oraz umowami cywilnoprawnymi.

 • Nieprawidłowości przy wypłacie wynagrodzeń w 2012 r.

  5511

  Zapraszamy do zapoznania się z raportem dotyczącym nieprawidłowości w zakresie wypłacania wynagrodzeń w województwie opolskim oraz w skali kraju. Raport zawiera zestawienie niewypłaconych wynagrodzeń w 2012 r. w porównaniu do roku 2011.

 • Zapobieganie awariom w zakładach chemicznych

  fobjectid 52389

  W dniach 10 – 11 stycznia br. w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się ogólnopolskie spotkanie służb zaangażowanych w kontrolę bezpieczeństwa w zakładach branży chemicznej. Gospodarzem spotkania jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. W spotkaniu udział wezmą reprezentanci zakładów chemicznych funkcjonujących na terenie kraju, a także przedstawiciele instytucji kontrolnych – Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Inspekcji Ochrony Środowiska.

 • Zniesienie obowiązku zgłoszeń do PIP

  fobjectid 52389

  Informujemy, że zgodnie z wprowadzonymi zmianami w Kodeksie pracy, nie ma już obowiązku informowania okręgowego inspektora pracy i państwowego inspektora sanitarnego o rozpoczęciu działalności przez pracodawcę oraz o zmianie miejsca, rodzaju i zakresu prowadzonej działalności.

 • Porady prawne w dniu 24.12.2012

  fobjectid 52389

  Informujemy, że w dniu 24.12.2012 porady prawne w OIP Opole będą udzielane do godziny 13.30.

 • Dzień otwarty OIP w Opolu - zapraszamy!

  fobjectid 52389

  „Prawo pracy to standard. Osiągaj sukces zgodnie z przepisami” – to hasło prowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy kampanii popularyzującej prawo pracy. W ramach kampanii Okręgowy Inspektorat Pracy organizuje w dniu 13 grudnia br. „Dzień otwarty” na który zaprasza wszystkich Opolan.

 • Laureaci konkursu "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej"

  5221

  Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu XIX edycji sztandarowego konkursu PIP dla pracodawców na szczeblu województwa opolskiego.W konkursie zostali nagrodzeni pracodawcy, którzy uzyskali najwyższą ocenę w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Z uwagi na różnorodność zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, pracodawcy zostali pogrupowani w trzech kategoriach.

123456 »
GIP Przejdź do GIP