Polsko-Ukraińskie Targi Aktywizacji Zawodowej w Turawa Park

W dniach 6-7 maja 2022 r. w Centrum handlowym Turawa Park zorganizowano pierwsze Polsko-Ukraińskie Targi Aktywizacji Zawodowej. Na targach znajdowało się kilkadziesiąt stoisk, m.in. pośredników pracy (agencji zatrudnienia) oraz pracodawców z terenu województwa opolskiego.
Również Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu miał swoje stoisko na Targach. W ciągu dwóch dni odwiedziło nas ponad 100 obywateli Ukrainy, którzy chcieli uzyskać informacje dotyczące zatrudnienia w Polsce. Inspektorzy pracy udzielali odpowiedzi na zadawane pytania na temat legalności zatrudnienia w trakcie trwania konfliktu zbrojnego na Ukrainie, możliwości wykonywania legalnie pracy oraz zakładania firm przez naszych sąsiadów. Stoisko odwiedzili również pracodawcy, którzy chcieli zapoznać się z obowiązującymi przepisami w zakresie zatrudniania Ukraińców.
W trakcie trwania Targów pracownicy OIP Opole rozdawali ulotki w języku ukraińskim oraz zachęcali do korzystania z bezpłatnych porad telefonicznych i osobistych w siedzibie naszego Inspektoratu.